Witamy na portalu Kurier Przesyłki

Kurier Przesyłki to portal zestawiający oferty najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce.

Dowiedz się jak zamówić kuriera oraz gdzie znaleźć namiary do firm kurierskich.

Kurier paczka

Kurier paczkaWysyłki kurierem paczek lub listów odbywa się do określonych stref na terenie świata oraz Europy. To od strefy określa się cenę wysyłki paczki oraz czas jej dostarczenia. Im kraj odleglejszy oraz rzadziej obsługiwany tym koszt przesyłki zagranicznej większy.

Istnieje często opcja, którą oferują poszczególne firmy określana często jako kurier paczka. Kurier paczka to usługa, która polega, że jeśli uda nam się zgromadzić odpowiednią liczbę osób, wysyłającą paczkę do tego samego miejsca, to możemy wysłać ją jako jedną przesyłkę zagraniczną i zapłacić tylko raz. Kurier paczka to usługa, na której korzystają obie strony. Nic zatem dziwnego, że w internecie pojawiają się portale skupiające osoby, które chcą wysłać przesyłki zagraniczne po niższej cenie.

Warto wspomnieć ponadto o tzw. opłatach dodatkowych, które pobierają firmy kurierskie. Są to opłata za tzw. „dużą paczkę”, element niestandardowy (np. bardzo wąski, lecz długi), przesyłkę pobraniową, potwierdzenie doręczenia oraz inne. Inną kategorią dopłaty jest tzw. dopłata paliwowa, która się często zmienia i uzależniona jest od wysokości cen paliwa w danym kraju.

Uwaga! Firmy kurierskie często rezygnują z dodatkowych opłat jeżeli wysyłamy towar w ramach opcji „kurier paczka”!

Reklama

Kurier Paczka

 • Dowiedz się więcej o usłudze

  19 wrzesień, 2011

  Kurier paczka to nowatorska usługa świadczona przez wiele firm kurierskich. Dzięki zbiorowemu wysyłaniu przesyłek zagranicznych płacimy tylko raz koszty transportu. Skorzystaj z tej oferty jeszcze dziś!

  więcej
 • Które firmy uznają tą usługę?

  20 wrzesień, 2011

  Niestety tylko część firm kurierskich uznaje usługę "Kurier paczki". Dzięki portalowi Kurier przesyłki poznasz aktualny wykaz tych przewoźników. Zapraszamy do dzielenia się uwagami na powuższy tenmat.

  więcej

Nowości

 • Stale aktualizujemy naszą bazę firm kurierskich. Sprawdź nasz wykaz!

  więcej

Odwiedź